pondelok, 24 júna, 2024

Čína už piaty mesiac rozširuje zlaté rezervy v centrálnej banke

  • Objem aktív v Ľudovej banke vzrástol na viac ako 2 000 ton
  • Vzácny kov dosiahol tento týždeň najvyššiu hodnotu za viac ako rok

Čína zvýšila svoje zlaté rezervy piaty mesiac po sebe, čím rozšírila úsilie svetových centrálnych bánk o zvýšenie držby drahého kovu, informoval Bloomberg.

Čínska ľudová banka v marci zvýšila svoje zásoby o približne 18 ton, ako vyplýva z údajov na jej internetovej stránke v piatok. Celkové zásoby v súčasnosti predstavujú približne 2 068 ton po tom, ako v štyroch mesiacoch pred marcom vzrástli približne o 102 ton.

Štáty zvyšujú zásoby zlata v súvislosti so zvýšenými geopolitickými rizikami a vysokou infláciou. Podľa Svetovej rady pre zlato dopyt centrálnych bánk v roku 2022 už druhý rok rástol a najväčšími nákupcami v januári tohto roka boli Turecko, Čína a Kazachstan.

Tento príval nákupov zo strany čínskej centrálnej banky je prvý od desaťmesačnej série, ktorá sa skončila v septembri 2019. Predtým sa posledná vlna prílevu skončila koncom roka 2016.

Cena zlata dosiahla tento týždeň v stredu najvyššiu hodnotu za viac ako rok, a to po slabších než očakávaných hospodárskych údajoch z USA. Banková kríza a rastúce obavy o globálny rast zvýšili dopyt po tomto útočišti kovov.

Medzitým čínske devízové rezervy ku koncu marca vzrástli na 3,1839 bilióna USD, čo je o 50,7 miliardy USD viac ako v predchádzajúcom mesiaci, ukázali údaje.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Rusko oznámilo, že v marci znížilo ťažbu ropy o 700 000 barelov denne

Vláda sa zaviazala znížiť objem výroby o 500 000 barelov. Údaje ministerstva energetiky sa nezhodujú s vývozom po mori, prevádzkou rafinérií.

Turecko sprísňuje pravidlá devízových vkladov v rámci nového kroku na podporu líry

Turecká centrálna banka v piatok sprísnila predpisy, ktoré odrádzajú banky od držania cudzej meny, zatiaľ čo líra sa dostáva pod tlak.

najnovšie