streda, 24 júla, 2024

Spoločnosť BlackRock bola najatá na predaj cenných papierov skrachovaných bánk v hodnote 114 miliárd USD

Spoločnosť BlackRock Inc. bola najatá ako poradca, aby pomohla vláde USA zorganizovať predaj cenných papierov v hodnote 114 miliárd USD, ktoré boli v držbe skrachovaných veriteľov Signature Bank a Silicon Valley Bank, informoval Bloomberg.

Tento gigant v oblasti správy aktív uskutoční predaj cenných papierov v hodnote 27 miliárd USD z banky Signature a 87 miliárd USD z banky Silicon Valley, uviedol v stredu vo svojom vyhlásení Federálny úrad pre poistenie vkladov. Ide najmä o cenné papiere kryté hypotekárnymi úvermi, hypotekárne záložné listy a komerčné MBS, uviedla agentúra.

Predaj “bude postupný a riadený a jeho cieľom bude minimalizovať potenciál akéhokoľvek nepriaznivého vplyvu na fungovanie trhu zohľadnením dennej likvidity a podmienok obchodovania”, uviedla FDIC.

FDIC bol minulý mesiac vymenovaný za správcu bánk, ktoré sa zrútili pod ťarchou výberu vkladov. Vklady a niektoré úvery banky Signature prevzala banka Flagstar Bank patriaca spoločnosti New York Community Bancorp, zatiaľ čo banku Silicon Valley Bank patriacu finančnej skupine SVB prevzala od FDIC spoločnosť First Citizens BancShares Inc (tu).

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Komerčné nehnuteľnosti v USA čaká dlhová stena v hodnote 1,5 bilióna dolárov

Morgan Stanley vidí predovšetkým riziká spojené s refinancovaním. Ocenenie kancelárskych a maloobchodných nehnuteľností by mohlo klesnúť až o 40 %.

Protestujúci proti dôchodkovej reforme nakrátko vtrhli do budovy spoločnosti BlackRock v Paríži

Desiatky odborárov, ktorí protestovali proti revízii dôchodkového systému nakrátko vtrhli do budovy v ktorej má sídlo americká investičná spoločnosť BlackRock

najnovšie