streda, 24 júla, 2024

Generálny riaditeľ spoločnosti Virtu “znepokojený” snahou SECu o revíziu pravidiel obchodovania s akciami

  • Komisia SEC pod vedením Genslera navrhuje nové pravidlá pre trh s akciami
  • “Súčasné pripomienky SEC nás znepokojujú,” hovorí Cifu

Bloomberg informoval, že výkonný riaditeľ spoločnosti Virtu Financial Inc. Doug Cifu, kritizoval snahy americkej Komisie pre cenné papiere a burzy a jej predsedu Garyho Genslera kvôli zmenám spôsobu spracovania obchodov s akciami a uviedol, že navrhované zmeny by mohli poškodiť finančné trhy.

“Sme znepokojení súčasnými pripomienkami SEC, ktoré odrážajú odklon od dlhodobého cieľa SEC, ktorým je zlepšenie a ochrana skúseností retailových investorov,” povedal Cifu analytikom a investorom na štvrtkovom hovore o výsledkoch spoločnosti. “SEC si stanovila ambiciózny program s mnohými vzájomne prepojenými reformami štruktúry trhu, ktoré by mohli výrazne zmeniť naše efektívne, dostupné a odolné finančné trhy.”

Spoločnosť so sídlom v New Yorku podporuje niektoré zmeny, ktoré reagujú na výzvy trhu, a bude naďalej spolupracovať s komisiou SEC, povedal Cifu. Medzi konkrétne príklady, ktoré uviedol, patria zmeny kotácií pre “akcie s obmedzeným počtom tikov” – akcie s rozpätím medzi ponukou a predajom menším ako 1 cent – a rozšírenie regulačných informácií podľa pravidla 605 (tu).

Zástupca SEC sa odmietol vyjadriť.

SEC pod vedením Genslera navrhuje nové pravidlá pre akciový trh, ktoré by mohli ovplyvniť spôsob, akým firmy vrátane Virtu, Citadel Securities a Robinhood Markets Inc. spracúvajú príkazy na retailové obchodovanie. Gensler uviedol, že agentúra hľadá spôsoby, ako “vyrovnať podmienky”. Agentúra zatiaľ nezverejnila konkrétny návrh takýchto zmien, ale očakáva sa, že tak urobí v najbližších mesiacoch.

Cifu bol hlasným kritikom snahy SEC zmeniť súčasnú štruktúru trhu a väčšinu svojho komentára na konferencii v treťom štvrťroku venoval snahám agentúry. Gensler prvýkrát naznačil svoje myšlienky na revíziu v júni, keď sa vo svojom prejave zameral na myšlienky vrátane aukcie, v ktorej by obchodné spoločnosti súťažili o vykonávanie obchodov >tu<.

Aj iní obhajovali súčasný model obchodovania s akciami. V auguste bývalý najvyšší regulačný orgán pre cenné papiere Jay Clayton uviedol, že súčasná štruktúra vrátane kontroverznej praxe známej ako platba za tok príkazov poskytuje retailovým investorom “celkovo lepšie náklady na realizáciu”.

Gensler a niektorí jeho najvyšší zástupcovia viedli rozsiahle rozhovory s účastníkmi trhu vrátane obchodných spoločností, búrz, maklérov a lobistov o reforme štruktúry akciového trhu. Úplný zákaz platieb za tok príkazov už nie je na stole a namiesto toho sa SEC zameriava na iné spôsoby, ako urobiť trh transparentnejším, po nátlaku zo strany odvetvia, informovala v septembri agentúra Bloomberg News (tu).

Právomoci SECu jej umožňujú zaoberať sa štruktúrou trhu a pravidlami obchodovania retailových aj inštitucionálnych investorov a komisia v minulosti konala v súvislosti so zmenami na finančných trhoch, ktoré priniesol technologický vývoj a nové obchodné modely.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

FINRA uložila spoločnosti UBS Securities pokutu 2,5 milióna USD za 73 000 “nekrytých” predajov nakrátko

K porušeniam došlo v rokoch 2009 až 2018. Americký SEC nedávno uložil spoločnosti UBS Securities a 14 ďalším maklérom pokutu vo výške 125 miliónov USD.

Spoločnosť First Republic pozastavuje vyplácanie dividend z prioritných akcií

First Republic Bank v piatok uviedla, že pozastaví vyplácanie štvrťročných peňažných dividend z prioritných akcií.

najnovšie