piatok, 29 septembra, 2023

FINRA udelila spoločnosti Goldman Sachs pokutu 3 milióny USD za nesprávne označovanie príkazov na predaj nakrátko

Úrad pre reguláciu finančného sektora, ktorý je samofinancovaným dozorným orgánom Wall Street, uložil v utorok spoločnosti Goldman Sachs Inc pokutu vo výške 3 milióny USD za chybné označenie niektorých príkazov na predaj akcií ako “dlhých” namiesto “krátkych” a za porušenie pravidiel vykazovania obchodov, informoval Reuters.

Od októbra 2015 do apríla 2018 spoločnosť Goldman nesprávne označila približne 60 miliónov príkazov na predaj nakrátko v celkovom objeme viac ako 14 miliárd akcií ako “dlhé”, pričom takmer osem miliónov z týchto príkazov v celkovom objeme viac ako miliarda akcií bolo zrealizovaných, uviedla FINRA.

Nesprávne označené príkazy boli spôsobené nepridaním jediného riadku počítačového kódu počas aktualizácie automatizovaného obchodného softvéru, ktorý spoločnosť Goldman používala na zjednodušenie toku príkazov, uviedla spoločnosť FINRA.

Pretože boli nepresne označené ako “dlhé”, 12 335 vykonaných pokynov bolo vykonaných za najlepšiu zobrazenú cenu alebo pod ňou, pričom platil prerušovač predaja nakrátko, uviedla spoločnosť FINRA. Prerušovače predaja nakrátko zakazujú vykonanie alebo zobrazenie predaja nakrátko daného cenného papiera za cenu, ktorá je nižšia alebo rovná aktuálnej najlepšej ponúkanej cene na národnej úrovni.

Príkazy, ktoré predstavovali menej ako 1 % z celkového počtu zásadných predajných príkazov spoločnosti Goldman v danom období, boli automaticky generované na zabezpečenie syntetického rizika skupiny syntetických produktov spoločnosti Goldman vyplývajúceho z vykonávania transakcií s kapitálovými swapmi s klientmi, uviedla FINRA.

Nesprávne označené príkazy tiež spôsobili, že spoločnosť Goldman predkladala FINRA nepresné hlásenia o obchodoch a viedla nepresné účtovné knihy a záznamy, uviedol regulačný orgán.

Spoločnosť Goldman tiež nezaviedla a neudržiavala systém dohľadu primerane navrhnutý na dosiahnutie súladu s predpismi SHO o predaji nakrátko a pravidlami týkajúcimi sa presného vykazovania obchodov, uviedla FINRA.

Spoločnosť Goldman prijala zistenia FINRA a súhlasila s nimi bez toho, aby ich priznala alebo poprela.

Poznámka Winky – Viac ako miliarda akcií predaných nakrátko, 3 milióny pokuta, môžu si ponechať zbytok zisku. Podobné by bolo dať iba peňažný trest v hodnote 3-5% lupu bankovému lupičovi.

SourceReuters

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

FINRA uložila spoločnosti UBS Securities pokutu 2,5 milióna USD za 73 000 “nekrytých” predajov nakrátko

K porušeniam došlo v rokoch 2009 až 2018. Americký SEC nedávno uložil spoločnosti UBS Securities a 14 ďalším maklérom pokutu vo výške 125 miliónov USD.

DTC prichytené pri podvádzaní s cennými papiermi

DTC neprerozdelilo dividendové akcie spoločnosti Gamestop (GME), a namiesto toho klamalo vo forme, akou ku korporátnej akcii majú pristupovať ostatní.

najnovšie