sobota, 18 mája, 2024

GameStop spolupracuje s Immutable X na rozvoji NFT trhoviska

The Wall Street Journal informoval, že spoločnosti plánujú darovať až 100 miliónov dolárov v kryptomenách, aby pomohli vývojárom videohier vyrábať nezameniteľné tokeny pre trhovisko.

Spoločnosť GameStop Corp. (GME) uviedla, že neskôr v tomto roku spustí trh s nezameniteľnými tokenmi (tu) v spolupráci s austrálskym blockchain startupom, čím sa pustí do trendovej, ale neoverenej oblasti technológií, v snahe vzdialiť sa od jej tradičného biznisu.

Spoločnosť Immutable Pty. Ltd. so sídlom v Sydney pomôže budovať trhovisko na svojej uhlíkovo neutrálnej platforme s názvom Immutable X, ktorá využíva počítačovú sieť Ethereum založenú na blockchaine.

GameStop tiež uviedol, že má v úmysle vytvoriť fond s Immutable až do výšky 100 miliónov dolárov, ktorý sa rozdelí vývojárom na vytvorenie NFT pre svoje trhovisko, ktoré by mohli byť použité v hrách. Fond by bol vytvorený pomocou kryptomeny Immutable s názvom IMX, povedal GameStop. Spoločnosť Immutable tiež súhlasila s tým, že zaplatí Spoločnosti GameStop IMX až do výšky 150 miliónov dolárov, ak trhovisko GameStopu dosiahne míľniky pre transakcie a bude spĺňať ďalšie parametre.

O iniciatíve GameStop NFT informoval minulý mesiac denník The Wall Street Journal. V článku v časopise sa uvádza, že maloobchodník najal viac ako 20 ľudí (tu), aby viedli novú divíziu zameranú na budovanie partnerstiev okolo projektov súvisiacich s NFT a kryptomenami. Poznámka Winky – 6. Januára, keď o tom informovali, tak GameStop nevydal žiadne oficiálne oznámenie, boli to len dohady, aj keď správne. Ľudí na prácu na blockhaine a NFT naberal už od začiatku minulého roka.

Spoločnosť GameStop so sídlom v Texase pracuje na obnovení svojho podnikania po rokoch strát. Spoločnosť v júni prepracovala svoj výkonný tím a predstavenstvo po tom, ako aktivistický investor Ryan Cohen presadil zmenu. Pán Cohen bol menovaný predsedom a opakovane sa zaviazal, že GameStop bude viac technologicky zameraný (tu).

V minulom roku jednotliví investori pomohli zvýšiť cenu akcií maloobchodníka ako súčasť širšieho šialenstva v obchodovaní s akciami.

Úsilie GameStopu o obrat doteraz neviedlo k veľkým zlepšeniam jeho finančnej výkonnosti. V októbri spoločnosť uviedla, že za posledný štvrťrok jej tržby vzrástli, ale jej strata sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšila.

Poznámka Winky – Tu mal Wall Street Journal video o tom, ako “revolúcia na akciových trhoch” skončila, a iba umožnila Wall Streetu zarobiť, úplne ignorujúc aktuálne dianie v oblasti nových regulácií trhu kvôli pokračujúcemu správaniu sa mnohých jeho účastníkov.

Divoká jazda GameStopu

Vývoj ceny akcií spoločnosti GameStop za o čosi viac ako rok; Zdroj: TradingView
Vývoj ceny akcií spoločnosti GameStop za o čosi viac ako rok; Zdroj: TradingView

Akcie GameStop klesli za posledné tri mesiace približne o 50%, ale stále sú vysoko nad úrovňou, kde sa obchodovali v roku 2020.

Pri vývoji trhoviska NFT sa GameStop ponára do veľmi prehypovaného a neovereného územia. Niekoľko trhovísk NFT už existuje, vrátane niektorých s tokenmi od vydavateľov hier. Minulý mesiac trh s názvom OpenSea uviedol, že získal rizikový kapitál vo výške 300 miliónov dolárov, čím sa jeho ocenenie vytiahlo až na 13,3 miliardy dolárov. Súčasná trhová kapitalizácia GameStop je pod 9 miliárd dolárov.

Spoločnosť Immutable bola založená koncom roka 2017 a má 152 zamestnancov, podľa jej spoluzakladateľa a prezidenta Robbieho Fergusona. Povedal, že Immutable získal približne 85 miliónov dolárov vo forme financovania.

Poznámka Winky – Oficálna správa (tu) je ešte rozšírená 8-K správou pre SEC (tu), kde definuje, že použije L2 technológiu od Loopringu (LRC), a partnerom bude nová dcérska spoločnosť GameStop LLC (americká obdoba sro).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

najnovšie