piatok, 7 októbra, 2022

Deutsche Bank sa pripojila k partnerom pri zmenšovaní operácií v Rusku

  • Tento krok nasleduje po podobných rozhodnutiach bánk Goldman Sachs a JPMorgan
  • “V Rusku nebude žiadny nový obchod”: nemecký veriteľ

Deutsche Bank AG obrátila kurz a teraz sa pripája k bankám z Wall Street Goldman Sachs Group Inc. a JPMorgan Chase & Co. v stiahnutí sa z podnikania v Rusku po invázii krajiny na Ukrajinu, informoval Bloomberg.

“Rovnako ako niektorí medzinárodní partneri a v súlade s našimi právnymi a regulačnými záväzkami sme v procese ukončenia nášho zostávajúceho podnikania v Rusku, zatiaľ čo pomáhame našim neruským nadnárodným klientom pri znižovaní ich operácií,” uviedla banka so sídlom vo Frankfurte nad Mohanom vo vyhlásení a dodala, že od roku 2014 už “podstatne znížila” svoju expozíciu voči krajine. “V Rusku nebudú žiadne nové obchody.”

Christian Sewing; Zdroj: Krisztian Bocsi/Bloomberg
Christian Sewing; Zdroj: Krisztian Bocsi/Bloomberg

Vyhlásenie Deutsche Bank znamená rýchlu zmenu pre výkonného riaditeľa Christiana Sewinga, ktorý pred dňom povedal, že nemecký veriteľ sa z Ruska nestiahne.

“Často sa nás pýtajú, prečo sa úplne nestiahneme z Ruska,” uviedol Sewing vo štvrtok v memorande zamestnancom. “Odpoveďou je, že by to bolo v rozpore s našimi hodnotami. Máme klientov, ktorí nemôžu opustiť Rusko cez noc. A pokiaľ je to možné, budeme ich aj naďalej podporovať aj v týchto ťažkých časoch.”

Obrat nemeckého veriteľa nasleduje po krokoch najväčšej americkej banky JPMorgan, ktorá vo štvrtok uviedla, že sa v súčasnosti zapája do obmedzovania aktivít v krajine, a Goldman Sachs, ktorá uviedla, že tam plánuje zatvoriť svoje operácie (tu). Titáni finančného priemyslu sa pridávajú k tým v iných odvetviach, vrátane McDonald’s Corp. a Coca-Cola Co., ktoré už uviedli, že zastavia obchodné operácie v krajine, zatiaľ čo počet obetí na Ukrajine stúpa a milióny utečencov utekajú.

Hovorca Deutsche Bank v piatok uviedol, že odchod banky sa nevzťahuje na jej centrum informačných technológií v Rusku, ktoré zamestnáva približne 1600 z celkového počtu 1 700 zamestnancov v krajine. Veriteľ už skôr označil, že technologickému centru hrozí, že bude zatvorené, pričom povedal, že scenár nepredstavuje problém kontinuity podnikania, pretože je to jedno z niekoľkých takýchto zariadení, ktoré má Deutsche Bank po celom svete (tu).

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Putin žiada rubľovú platbu za plyn, eskaluje energetický boj

Rusko je pripravené zadržať dodávky, nechce eurá ani doláre. Ceny plynu v Európe po správach vzrástli o viac ako 30 %.

Obchodníci s akciami sa pripravujú na chaotické opätovné otvorenie ruského trhu

Cudzinci majú zakázané predávať, predaj nakrátko je zakázaný. Skrátené štvorhodinové obchodovanie bude pre 33 spoločností.

najnovšie