pondelok, 24 júna, 2024

Výstavba dvoch veľkých závodov na skvapalnený zemný plyn v USA sa začína vo svete nedostatku plynu

  • Spoločnosti Sempra a NextDecade sa chystajú začať prvé fázy výstavby
  • Spoločnosti pokračujú v realizácii exportných projektov v Texase

Dva obrovské projekty, ktoré umožnia USA posielať viac bridlicového plynu do zahraničia, sa posúvajú vpred.

Spoločnosť Sempra nedávno vydala svojmu dodávateľovi, spoločnosti Bechtel, takzvané obmedzené oznámenie o začatí prác, čím sa otvorila cesta k začatiu prvých fáz výstavby jej projektu skvapalneného zemného plynu v Port Arthur v Texase. Spoločnosť NextDecade Corp. vydala podobné oznámenie spoločnosti Bechtel pre svoj projekt Rio Grande LNG, tiež v štáte Lone Star State, vyplýva z dokumentu, ktorý videl Bloomberg.

Ide o malé, ale symbolické – a politicky významné – kroky, zatiaľ čo ruská vojna na Ukrajine zničila globálne dodávky plynu a spôsobila, že odberatelia v Európe a Ázii sú od USA závislejší ako kedykoľvek predtým. Americké plynárenské spoločnosti už roky pracujú na termináloch LNG v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktoré majú pomôcť pri dodávkach amerického bridlicového plynu do zahraničia, ale zatiaľ sa len niekoľko terminálov dostalo do štádia, keď posielajú pravidelné dodávky do zahraničia.

Aj po začatí výstavby terminálov Port Arthur a Rio Grande zostanú do ich prvého vývozu pravdepodobne ešte štyri roky.

Spoločnosti Sempra a NextDecade bezprostredne nereagovali na žiadosti o komentár. Spoločnosť Bechtel, ktorá je vo verejných dokumentoch uvedená ako dodávateľ oboch projektov týchto spoločností, sa odmietla vyjadriť.

Oznámenia boli vydané po tom, ako obe spoločnosti podpísali zmluvy o dodávkach so zahraničnými odberateľmi, ale na financovanie projektov si ešte musia zabezpečiť miliardy dolárov. Spoločnosť Port Arthur LNG doteraz predala takmer tri štvrtiny svojej produkcie prevažne európskym odberateľom, zatiaľ čo spoločnosť Rio Grande LNG si na tri štvrtiny produkcie prvých dvoch blokov svojho komplexu dohodla prevažne ázijských odberateľov.

Spoločnosť Sempra predtým uviedla, že plánuje vydať obmedzené oznámenie o začatí konania najneskôr 15. novembra. Spoločnosť NextDecade nedávno informovala regulačné orgány >tu<, že plánuje začať proces vypratávania miesta realizácie projektu tento mesiac.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Poľsko si vybralo USA a Westinghouse pre prvú jadrovú elektráreň

Dohoda sa bude týkať prvých troch reaktorov: vysoký predstaviteľ USA. Rozhodnutie posilniť vzťahy medzi USA a Poľskom uprostred vojny na Ukrajine.

Prvý nemecký terminál na skvapalnený zemný plyn plánuje rozšírenie o potrubia NS2

Kapacity FSRU sú už plne rezervované na roky dopredu. Projekt využíva jedno potrubie Nord Stream a plánuje aj Nord Stream 2.

najnovšie