piatok, 7 októbra, 2022

Európske ceny ocele dosiahli nový rekord v perspektíve ruského zákazu

  • Očakáva sa, že EÚ zakáže dovoz z Ruska a sprísni trh
  • EÚ je hlavným trhom pre ruských výrobcov ocele

Európske ceny ocele vzrástli späť na rekordnú úroveň, zatiaľ čo sa Brusel pripravuje zakázať jej dovoz z Ruska v rámci ďalších sankcií a hrozí ďalším sprísnením dodávok (tu), informoval Bloomberg.

Referenčné sadzby pre cievku valcovanú za tepla v severnej Európe v piatok vyskočili o 10% na 1 435 eur za tonu, podľa týždenných údajov spoločnosti Kallanish Commodities Ltd. Ceny výstuže tiež vzrástli na nové historické maximum.

Očakáva sa, že nové opatrenia zakazujúce vstup hotových ruských výrobkov z ocele do Európskej únie nadobudnú účinnosť čoskoro a obchodníci zvýšili ceny, zatiaľ čo sa pripravujú na zníženie dodávok. EÚ je kľúčovým trhom pre ruských oceliarov, z ktorých väčšinu vlastnia ruskí miliardári – a úradníci sa snažia ďalej vyvíjať tlak na Moskvu po invázii na Ukrajinu.

Trh sa už aj tak vyrovnával so stratou ukrajinského vývozu, ktorý je zvyčajne piatym najväčším dodávateľom do Európy. Vysoké náklady na energiu tiež narušili prevádzku v niektorých oceliarňach na kontinente, čo obmedzilo dodávky.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Londýnska burza kovov zažíva exodus obchodníkov

Otvorené pozície v LME klesli od 8. marca o viac ako 8%. Približne 6 miliárd dolárov niklových pozícií bolo vyplatených za dva týždne.

Nikel opäť zastavený ďalším 15% stropom nárastu na LME

Nikel vzrástol tento mesiac v Londýne o 53% po divokých výkyvoch. Pohyby cien vyvolávajú nepokoje naprieč komoditami.

najnovšie