pondelok, 24 júna, 2024

Európske ceny ocele dosiahli nový rekord v perspektíve ruského zákazu

  • Očakáva sa, že EÚ zakáže dovoz z Ruska a sprísni trh
  • EÚ je hlavným trhom pre ruských výrobcov ocele

Európske ceny ocele vzrástli späť na rekordnú úroveň, zatiaľ čo sa Brusel pripravuje zakázať jej dovoz z Ruska v rámci ďalších sankcií a hrozí ďalším sprísnením dodávok (tu), informoval Bloomberg.

Referenčné sadzby pre cievku valcovanú za tepla v severnej Európe v piatok vyskočili o 10% na 1 435 eur za tonu, podľa týždenných údajov spoločnosti Kallanish Commodities Ltd. Ceny výstuže tiež vzrástli na nové historické maximum.

Očakáva sa, že nové opatrenia zakazujúce vstup hotových ruských výrobkov z ocele do Európskej únie nadobudnú účinnosť čoskoro a obchodníci zvýšili ceny, zatiaľ čo sa pripravujú na zníženie dodávok. EÚ je kľúčovým trhom pre ruských oceliarov, z ktorých väčšinu vlastnia ruskí miliardári – a úradníci sa snažia ďalej vyvíjať tlak na Moskvu po invázii na Ukrajinu.

Trh sa už aj tak vyrovnával so stratou ukrajinského vývozu, ktorý je zvyčajne piatym najväčším dodávateľom do Európy. Vysoké náklady na energiu tiež narušili prevádzku v niektorých oceliarňach na kontinente, čo obmedzilo dodávky.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Rusko oznámilo, že v marci znížilo ťažbu ropy o 700 000 barelov denne

Vláda sa zaviazala znížiť objem výroby o 500 000 barelov. Údaje ministerstva energetiky sa nezhodujú s vývozom po mori, prevádzkou rafinérií.

Čína už piaty mesiac rozširuje zlaté rezervy v centrálnej banke

Objem aktív v Ľudovej banke vzrástol na viac ako 2 000 ton. Vzácny kov dosiahol tento týždeň najvyššiu hodnotu za viac ako rok.

najnovšie