streda, 24 júla, 2024

Čínska Evergrande a jej jednotky pozastavili obchodovanie v Hongkongu

  • Investori sledujú známky predaja aktív, zatiaľ čo tlaky sa zvyšujú
  • Akcie Evergrande v Hongkongu v tomto roku vzrástli o 3,8%, NEV zostal rovnaký

Čínsky realitný developer China Evergrande Group spolu s jej ďalšími jednotkami pozastavil obchodovanie v Hongkongu v pondelok ráno, informoval Bloomberg.

Akcie spoločností Evergrande Property Services Group a China Evergrande New Energy Vehicle Group boli tiež zastavené bez uvedenia dôvodov.

Pauza prichádza po tom, ako spoločnosť Evergrande so sídlom v Šen-čene v januári uviedla, že v nasledujúcich šiestich mesiacoch plánuje predložiť predbežný návrh na reštrukturalizáciu. Firma bola v centre hotovostnej krízy medzi čínskymi developermi nehnuteľností po zásahu Pekingu.

Hodnota akcií Evergrande v tomto roku stúpla o 3,8%, po tom ako v minulom stratila 89%; Zdroj: Bloomberg
Hodnota akcií Evergrande v tomto roku stúpla o 3,8%, po tom ako v minulom stratila 89%; Zdroj: Bloomberg

Investori sledujú známky ďalšieho predaja aktív, keďže skupina čelí tlaku zo strany držiteľov dlhopisov a zahraničných veriteľov v tom, čo sa pravdepodobne stane jednou z najväčších čínskych reštrukturalizácií. Spoločnosť má záväzky vo výške viac ako 300 miliárd dolárov a je pod tlakom, aby zaplatila dodávateľom a migrujúcim pracovníkom a dokončila milióny nedokončených domov.

V nedeľu miestne médiá informovali, že divízia Evergrande na pevnine predá svoj 30%-ný podiel v realitnej spoločnosti Nanjing spoločnosti Avic Trust Co. za nezverejnenú sumu.

Spoločnosť na pevnine samostatne uviedla, že dostala súhlas držiteľov dlhopisov na odloženie kupónových platieb na svojej zmenke v hodnote štyroch miliárd juanov, čo znamená, že oneskorenie nespustí platobnú neschopnosť.

Akcie evergrande Group vzrástli v Hongkongu v tomto roku o 3,8% po poklese o 89% v roku 2021.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

China Evergrande Group podala v New Yorku návrh na vyhlásenie konkurzu podľa kapitoly 15

Developer podal žiadosť o kapitolu 15 pred schôdzami o ďaľšom postupe. Medzinárodná reštrukturalizácia často zahŕňa podanie žiadosti podľa kapitoly 15.

Čína už piaty mesiac rozširuje zlaté rezervy v centrálnej banke

Objem aktív v Ľudovej banke vzrástol na viac ako 2 000 ton. Vzácny kov dosiahol tento týždeň najvyššiu hodnotu za viac ako rok.

najnovšie