sobota, 24 februára, 2024

Kórejské finančné spoločnosti prisľúbili 67 miliárd dolárov na podporu trhu

  • Peniaze prispejú k už oznámenému balíku pomoci Kórei
  • Finančné inštitúcie sa zaviazali na stretnutí s regulačným orgánom

Bloomberg informoval, že päť najväčších juhokórejských finančných holdingových spoločností sa v reakcii na žiadosť regulačného orgánu zaviazalo do konca tohto roka poskytnúť celkovo 95 biliónov wonov (67 miliárd USD) na pomoc pri stabilizácii úverového trhu.

Šéfovia spoločností KB Financial Group Inc, Hana Financial Group Inc, Shinhan Financial Group Co, Woori Financial Group Inc a NongHyup Financial Group Inc prijali tento záväzok na stretnutí s predsedom Komisie pre finančné služby Kim Joo-hyunom, uviedol regulátor v utorkovom vyhlásení.

Vzhľadom na to, že výnosy z komerčných cenných papierov sa po zlyhaní developera v oblasti nehnuteľností vyšplhali na úroveň, aká tu nebola od globálnej finančnej krízy, kórejské orgány zaviedli rôzne opatrenia na stabilizáciu trhu vrátane balíka pomoci vo výške 50 biliónov wonov >tu<.

Rozpis prisľúbených 95 biliónov wonov:

  • Dodávanie likvidity na trhy 73 biliónov wonov
  • Stabilizačné fondy pre akcie a dlhopisy 12 biliónov wonov
  • Poskytnutie financovania pre pobočky 10 biliónov wonov

Podpora vo výške 95 biliónov wonov sa použije na tento fond pomoci. Iniciatívy zahŕňajú financovanie spoločnosti Korea Electric Power Corp. a ďalších štátnych podnikov, ako aj nákup komerčných cenných papierov krytých aktívami a dlhov vydaných spoločnosťami. Banky budú tiež udržiavať úverové linky pre nebankové finančné spoločnosti a podieľať sa na stabilizačných fondoch pre akcie a dlhopisy, ktoré boli oznámené už skôr.

Predseda FSC, šéfovia finančných holdingových spoločností a predseda Kórejskej federácie bánk sa budú pravidelne stretávať na účely spolupráce, kým sa trh nestabilizuje, uvádza sa vo vyhlásení.SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

FINRA uložila spoločnosti UBS Securities pokutu 2,5 milióna USD za 73 000 “nekrytých” predajov nakrátko

K porušeniam došlo v rokoch 2009 až 2018. Americký SEC nedávno uložil spoločnosti UBS Securities a 14 ďalším maklérom pokutu vo výške 125 miliónov USD.

Spoločnosť First Republic pozastavuje vyplácanie dividend z prioritných akcií

First Republic Bank v piatok uviedla, že pozastaví vyplácanie štvrťročných peňažných dividend z prioritných akcií.

najnovšie