pondelok, 30 januára, 2023

Nemecko tvrdí, že sa zaobíde bez ruského plynu.

Bloomberg informoval, že nemecký minister hospodárstva povedal, že krajina by sa mohla zaobísť bez ruského plynu. Ale nebude to ľahké.

Európska priemyselná veľmoc sa v súčasnosti spolieha na ruskú spoločnosť Gazprom PJSC pre viac ako polovicu svojho plynu. A dopyt bude ešte rásť, keďže krajina postupne vyraďuje jadrovú a uhoľnú elektrinu. Dodávateľ č. 2 Nórsko už čerpá naplno (tu) a Nemecko nemá žiadne prostriedky na dovoz skvapalneného nákladu (tu).

Minister hospodárstva Robert Habeck v stredu pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk povedal, že “existuje možnosť, že Nemecko získa dostatok plynu a dostatok zdrojov nad rámec dovozu ruského plynu”.

Robert Habeck 23. februára.
 Fotograf: Carsten Koall / Getty Images
Robert Habeck 23. februára.
Fotograf: Carsten Koall / Getty Images

Vyjadril sa tak po tom, ako kancelár Olaf Scholz zmrazil schválenie kontroverzného ruského plynovodu Nord Stream 2 do Európy uprostred dramatickej eskalácie napätia medzi Ruskom a Západom v súvislosti s Ukrajinou (tu).

Habeck varoval pred “príliš veľa špekuláciami” a uviedol, že energetické vzťahy s Ruskom prežili predchádzajúce krízy. Povedal tiež, že zastavenie procesu certifikácie Plynovodu Nord Stream 2 neznamená, že plynovod je nadobro mimo stola.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

Si povedal Scholzovi, že Čína a Nemecko by mali zintenzívniť spoluprácu v nepokojných časoch

Čínsky prezident Si Ťin-pching v piatok na stretnutí s Olafom Scholzom zdôraznil potrebu väčšej spolupráce medzi Čínou a Nemeckom v "časoch zmien a nepokojov".

Poľsko si vybralo USA a Westinghouse pre prvú jadrovú elektráreň

Dohoda sa bude týkať prvých troch reaktorov: vysoký predstaviteľ USA. Rozhodnutie posilniť vzťahy medzi USA a Poľskom uprostred vojny na Ukrajine.

najnovšie