pondelok, 24 júna, 2024

Gensler varuje trhových hráčov: Zásah SECu sa ešte len začína

Šéf hlavného regulačného orgánu na Wall Street má pre hráčov na trhu prísne varovanie: zásah americkej Komisie pre cenné papiere a burzy sa práve začína.

Predseda SEC Gary Gensler v stredu povedal právnikom zaoberajúcim sa cennými papiermi, že jeho agentúra bude pokračovať v stíhaní porušení bez ohľadu na to, kde a ako k nim dochádza. Vo svojich poznámkach na 54. výročnom inštitúte o regulácii cenných papierov, ktorý organizuje Inštitút praktického práva (Practising Law Institute), Gensler vymenoval opatrenia na presadzovanie práva, ktoré agentúra prijala počas jeho funkčného obdobia.

“Nenechajte sa pomýliť: ak spoločnosť alebo vedúci pracovník nesprávne uvedie alebo vynechá informácie dôležité pre investorov do cenných papierov, či už v rámci hovoru o výsledkoch, na sociálnych sieťach alebo v tlačovej správe, budeme ich stíhať za porušenie zákonov o cenných papieroch,” povedal.

Podľa jeho slov zamestnanci úradu pre presadzovanie práva podali v štátnom rozpočtovom roku, ktorý sa skončil v septembri, viac ako 700 žalôb a vyniesli rozsudky a príkazy v celkovej hodnote 6,4 miliardy USD.

Jeho varovanie je ďalšou ranou do čierneho pre odvetvie finančných služieb, ktoré je už teraz v napätí z rozsiahlych regulačných zmien, o ktoré sa Gensler usiluje. Časť peňazí, ktoré si SEC v poslednom čase nárokovala, pochádza z vlny urovnaní a rekordných pokút voči bankám za to, že ich zamestnanci používali na obchodovanie externé komunikačné služby, ako je WhatsApp.

Gensler tiež pripomenul advokátom, že sú pod drobnohľadom aj pre svoju úlohu tzv. strážcov. “Ak váš klient zvažuje konanie, ktoré ho zavedie až na hranicu, držte ho od tejto hranice ďalej,” povedal.

SourceBloomberg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

PODOBNÉ

najnovšie